ورود به سامانه

سامانه ارسال پیام کوتاه اسپادان اس ام اس

کاربرد سامانه پیامک در مشاغل مختلف

اسپادان اس ام اس |espadansms مقایسه خطوط و اپراتورها با یکدیگر

اسپادان اس ام اس |espadansms ۹۵% پیامکهای تبلیغاتی خوانده میشوند

اسپادان اس ام اس |espadansms تاریخچه تلفن همراه در ایران

اسپادان اس ام اس |espadansms روش های ارسال پیامک تبلیغاتی

اسپادان اس ام اس |espadansms تفاوت پنل ارسال پیامک و GSM مودم

اسپادان اس ام اس |espadansms امکانات سامانه اسپدان اس ام اس

اسپادان اس ام اس |espadansms ویژه گی های یک سامانه خوب چیست؟

اسپادان اس ام اس |espadansms سامانه پیام کوتاه چیست؟

اسپادان اس ام اس |espadansms مزایای بازاریابی پیامکی

اسپادان اس ام اس |espadansms راه کارهایی که پیامک شما خوانده شود

اسپادان اس ام اس |espadansms بیشتر . . .

 

 

 


  تاریخچه-تلفن-همراه-در-ایران

تاریخچه تلفن همراه در ایران

تلفن همراه علی رغم تلاش هایی که صورت گرفت بود خیلی دیر به ایران آمد، اگر چه صحبت ها از سال 54-55 آغاز شده بود اما در سال 72 تجهیزات آن خریداری و در مرداد ماه 73 فاز اول به ظرفیت 10000 شماره آغاز شد، اما مورد استقبال چندانی قرار نگرفت، شاید عدم اطلاع مردم از این تکنولوژی علت اصلی عدم استقبال بود.

در بهمن 74 چرخشی شگرف برای نام نویسی تلفن همراه پدید آمد و 200هزار نفر متقاضی دریافت تلفن همراه شدند. در پی این استقبال غیر منتظره برای گسترش تلفن همراه جهت یک میلیون مشترک پیش بینی و تجهیزات لازم خریداری شد.

طبق آمار در سال 1382 حدود 2میلیون و 414 هزار و 815 تلفن همراه واگذار شده بود. از آن هنگام تاکنون شاهد رشد فزاینده ای در ضریب نفوذ تلفن همراه بودیم به طوریکه ضریب نفوذ چند درصدی به زودی و ظرف مدت کمتر از 10 سال به مرز 100% در سال 90 نزدیک خواهد شد که این خود گواهی بر اهمیت این تکنولوژی و ظرفیت های آن است.

تاریخچه پیامک در ایران تا سالها بخش پیام دهی (messaging) در گوشی ها غیر قابل استفاده بود، البته بعضی از آن به عنوان دفترچه یادداشت استفاده می کردند که این خود تاییدی بر ضریب هوشی و خلاقیت بالای مردم ایران دارد. اولین پیامک در ایران توسط گروهی از دانشجویان دانشگاه شریف به نام هدهد زیر نظر استاد جلیلی در نمایشگاه تلکام 2002 بین دو BTS با دانش کاملا بومی ارسال گردید.

اما بدون توجه به این حرکت طی مناقصه ای شرکت ZTX که شرکتی چینی بود جهت نصب و راه اندازی تجهیزات پیامک انتخاب و کار خود را آغاز کرد. سرعت رشد استفاده از این فن آوری چشم گیر بود، در سال 85 تنها با گذشت 4سال از ارائه این سرویس حدود 8 میلیارد پبامک ارسال شد (به صورت میانگین روزی 20میلیون پیامک) که در نوع خود قابل توجه است. اضافه شدن خطوط اینترنتی جهت ارسال و دریافت پیامک سهم عمده ای در رشد استفاده از این پیامک را داشت چرا که طبق آمار منتشر شده در مجله بایت تنها در روز 29 اسفند 89 در حدود 400 میلیون پیامک ارسال شد. (CSC خطوط اینترنتی) در ايران 3 سر خط 1000، 2000، 3000 و5000 واگذار مي شود كه شركت آنی سامانه ایرانیان به ارائه خطوط با سر خط 1000، 2000، 3000 و 5000 مي پردازد. این خطوط از8 آغاز و به 14رقم ختم می شود.

تعداد ارقام صرفا جنبه ظاهری داشته و تاثیری در عملکارد فنی ندارد، اما با کوتاه شدن و رند شدن ارقام هزینه ها آن افزایش می یابد. ظرفیت های پیامک پیامک به عنوان رسانه رسانه به معنای عام به روش و یا راهی جهت اعلام و ابراز موضوعی اطلاق می گردد. بر اساس این تعریف پیامک به عنوان یک رسانه می تواند ایفای نقش کند، نقشی که روزنامه و تلویزیون و یا حتی لباس شما می تواند ایفا کند. به طور كلي راههاي ارتباطي را مي توان در ماتريس شمول و اختصاصي بودن طبقه بندي كرد، شمول به اين امر اشاره دارد كه راه ارتباطي با چه تعداد مخاطب مي تواند ارتباط برقرار كند ويك مفهوم كمي است و اختصاصي بودن به سازگاري پيام با نياز مخاطب اشاره داشته و يك مفهوم كيفي است. درجه کم اختصاصی بودن درجه بالای اختصاصی بودن شمول بالا تلویزیون رادیو روزنامه پیامک (از طریق خطوط ویژه) شمول پایین تبلیغات پارچه ای بروشور آموزش حضوری کلاس های آموزشی آموزش در مدارس پیامک از طریق سیم کارت GSM پيامك(از طريق خطوط ويژه) تنها راه ارتباطي موجود است كه با توجه به زير ساختها و امكانات آن، امكان ارتباط با طيف عظيمي از مخاطبين را در ظرف چند ثانيه فراهم كرده و همچنين مي تواند براي هر مخاطب به صورت اختصاصي و متناسب با نياز وي بر اساس تعاريف تغيير و سپس ارسال شود، امري كه در هيچ رسانه ي ديگري مقدور و ممكن نيست.

خدمات ارزش افزوده پیامک از ديدگاه اقتصادي، ارزش افزوده مابه التفاوت ارزش ستانده و ارزش داده است. در حوزه پیامک خدمات ارزش افزوده به خدماتی گفته می شود که بر بستر پیامک ارائه می شود که در واقع ارزش پیامک را افزایش می دهد و آن را از حال ایستا خارج و به عنوان بستری پویا جهت ارائه خدمات مهیا می کند. در حال حاضر 100 خدمت متنوع بر این بستر ارائه می گردد، خدماتی که بعضا توسط دولت در راستای تحقق دولت الکترونیک، توسط شهرداری ها در غالب شهروند الکترونیک و توسط شرکت های خصوصی در غالب کسب و کار الکترونیک ارائه می گردد.

از جمله معروف ترین این خدمات بانکی است که بر این بستر ارائه می گردد، مسابقه ها و نظر سنجی های برنامه های تلویزیونی ورادیویی، خرید فروش سهام توسط پیامک(منشی) و.... از جمله نمونه های اجرا شده است. آمارهایی از پیامک پیامک یکی از 5 رسانه برتر جهت تبلیغات است. در پایان سال 2008 ضریب نفوذ تلفن همراه در ایالات متحده با حدود 270میلیون مشترک 87% بود. ارسال بیش از 110.4 میلیارد پیامک در ماه طی سال 2008 توسط مشترکین در ایالات متحده در روز اول سال 90 بیش از 1 میلیارد و 600میلیون پیامک ارسال شد که اگر روز 29 اسفند 89 را اضافه کنیم آمار از مرز 2میلیارد هم می گذرد. به طور متوسط پاسخ به پیامک ها 3 تا 6 برابر بیش از ایمیل است. حدود 95% پیامک ها در 15 دقیقه اول خوانده می شوند. بیش از 65% مردم تمام مدت روز تلفن خود را همراه دارند.
 
    

 

مستندات وب سرویس

سایت دوم اسپادان اس ام اس

خرید کارت شارژ

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.